пʼятниця, 19 січня 2018 р.

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою»

Пропоную всім учням долучитися до створення збірника учнівських робіт «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» 

Мета збірника: 

зібрати цікаві, творчі учнівські роботи для популяризації безпечного та відповідального Інтернету.

Розділи збірника: 

 Казки
 Вірши
 Історії
 Текстовий сторітеллінг
 Загадки

Вимоги до робіт: 

 Робота повинна відповідати тематиці збірника: «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».
 Робота може бути індивідуальна або колективна.
 Робота повинна бути авторським продуктом
 Робота оформлюється у текстовому редакторі Word: 14 пт., вирівнювання тексту за шириною, 1,5 інтервал, Times New Roman, абзац 1.25.
 Допускається додавання зображень, але якщо вони доповнюють зміст та є авторським продуктом. Зображення з мережі Інтернет не допускаються. Файл зображення додається окремо у графічному форматі (jpg, png тощо).
 Перед основним текстом додати інформацію: ПІБ автора / авторів (повністю); клас; освітній заклад
 З метою дотримання Закону України «Про авторське право та суміжні права» додати довідку від освітнього закладу (в довільній формі) про перевірку роботи вчителем філології (вказати ПІБ вчителя) та дотримання вимог авторського права.

Терміни: 

 Отримання матеріалів: 01.02 – 01.04
 Оформлення матеріалів: 01.04 01.06
 Друк збірника: червень

Надання робіт: 

Роботи відправляються до 01.04 на електронну адресу: sokol28irina gmail com з темою «Збірник. Безпечний Інтернет» До листа прикріпити: файл з роботою; скан довідки. 

Обласний фестиваль сторітеллінгу «Безпечний та відповідальний Інтернет»

Обласний фестиваль-сторітеллінг «Безпечний та відповідальний Інтернет» серед учнів Запорізької області проводиться з метою популяризації безпечного та відповідального Інтернету; зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності вчителів, батьків та учнів з питань безпечного Інтернету. 


Завдання Фестивалю:

- Знайомство з сучасним методом представлення інформації – сторітеллінгом.
- Створення цікавих історій для популяризації безпечного та відповідального Інтернету.
- Залучення вчителів, батьків та учнів до питань безпечного Інтернету.

Сторітеллінг (story – історія; telling – розповідати) – це ефективний метод донесення інформації до аудиторії шляхом розповідання смішних, зворушливих або повчальних історій з реальними або вигаданими персонажами.

Види сторітеллінгу: 

 Культурний – розповідає про цінності, моральність та вірування;
 Соціальний – розповідь людей один про одного (можна розповідати дітям історії з життя відомих людей, що може стати для них прикладом для побудови свого життя).
 Міфи, легенди – вони відображають культуру й нагадують нам, чого в житті слід уникати аби бути щасливим.
 Jump story – всі полюбляють слухати історії про містичних істот, коли неочікуваний кінець змушує підстрибнути на стільці від страху. Такі історії допомагають подолати власні страхи.
 Сімейний – сімейні легенди зберігають історію наших пращурів. Ці історії передаються з покоління в покоління та мають повчальний характер.
 Дружній – ці історії об’єднують друзів, оскільки вони згадують про певний досвід, який вони пережили разом.
 Особистий – особисті історії розповідають про власний досвід та переживання. Це важливий вид сторітеллінга, оскільки подібні історії допомагають зрозуміти себе, і почати розвиватися.

Структура сторітеллінгу: вступ – розв’язка – висновки. 


У Фестивалі можуть брати участь учні 5 11 класів освітніх закладів Запорізької області.


Термін проведення Фестивалю: 

 оголошення Фестивалю – 01.02.2018; 
 реєстрація учасників та подання заявок на участь у Фестивалі – до 01.04.2018; Реєстрація учасників: https://goo.gl/forms/cPPX1RI1nSj5sNtC2
 робота журі Фестивалю – 01.04 15.04.2018;
 підведення підсумків Фестивалю та оприлюднення його результатів – до 23.04.2018.

Номінації Фестивалю: 

Текстовий сторітеллінг - оформлюється у текстовому редакторі; максимум 3 сторінки; допускається розміщення графічних файлів з обов’язковим дотриманням авторського права. Робота розміщується у будь якому онлайн офісі (Google диск, office 365 тощо) з обов’язковим доступом до перегляду.
Відео сторітеллінг - відеоролик знятий на будь який пристрій; тривалість до 5 хвилин. Робота розміщуються у будь якому відеосервісі (youtube тощо) або онлайн офісі (Google диск, office 365 тощо) з обов’язковим доступом до перегляду.
Сторітеллінг презентація - оформлюється за допомогою редакторів електронних презентацій (PowerPoint, Prezi тощо); кількість слайдів до 10; допускається розміщення графічних файлів з обов’язковим дотриманням авторського права. Робота розміщується у будь якому онлайн офісі (Google диск, office 365 тощо) з обов’язковим доступом до перегляду.

Вимоги до робіт: 

 Робота повинна відповідати вимогам сторітеллінгу.
 Робота виконується індивідуально одним учнем.
 Робота повинна бути авторським продуктом.

Оцінювання кожної конкурсної роботи здійснюється індивідуально кожним членом журі. Результати оцінювання фіксуються у електронному протоколі члена журі. Загальний протокол є зведеною таблицею результатів. Підсумкова оцінка роботи – середній бал усіх членів журі. Члени журі та експерти не можуть виступати в ролі учасників Фестивалю.

Загальні критерії оцінювання робіт:

 Дотримання вимог сторітеллінгу.
 Творчий підхід до виконання роботи.
 Дотримання авторського права.
 Розкриття теми історії та інші.